Ple de l'Ajuntament

El Ple Municipal, regulat a l’article 22 de la LRBRL i a l’article 52 de la LMRLC, és el màxim òrgan de representació política dels ciutadans i està integrat per tots els regidors del municipi. L’alcalde n’ostenta la presidència i n’esdevé l’alcalde president, comptant amb l’assistència del secretari de la corporació.

Com funcionen els Òrgans de Govern?

Consulta el cartipàs.

Descobreix l'organigrama polític.

Joan Galiano Peralta

Càrrec: Alcalde i regidor de Serveis Generals, de Governació, de Comunicació i Protocol, de l'Oficina d'Atenció al Ciutadà, de l'Arxiu Municipal, d'Esports, de Mobilitat i d'Obres, Serveis i Manteniment
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electrònic: joan.galiano@biguesirielles.cat

Maria Teresa Escobar Gomera

Càrrec: 1a Tinenta d'Alcalde. Regidora de Serveis Econòmics, de Serveis Socials i d'Igualtat
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electrònic: mteresa.escobar@biguesiriells.cat

Josep Anton Tripiana Rivas

Càrrec: 2n Tinent d'Alcalde. Regidor de Suport a l'Habitatge Digne i de Joventut
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electrònic: josep.tripiana@biguesiriells.cat

Judit Canal Bonamusa

Càrrec: 3a Tinenta d'Alcalde. Regidora de Cultura i de Riells del Fai
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electrònic: judit.canal@biguesiriells.cat

Antoni Verdugo Pérez

Càrrec: Regidor de Promoció Econòmica i Turisme
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electrònic: antoni.verdugo@biguesiriells.cat

Eva Martinez Olombrada

Càrrec: 4a Tinenta d'Alcalde. Regidora d'Educació
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electrònic: eva.martinez@biguesiriells.cat

Jesús Cano Sánchez

Càrrec: Regidor de Medi Ambient
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electrònic: jesus.cano@biguesiriells.cat

Margarida Fontcuberta Tura

Càrrec: Regidora de Participació Ciutadana i de Noves Tecnologies, Administració electrònica i Transparència
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal

Francisco Javier Torre-Marin Rodriguez

Càrrec: Regidor d'Urbanisme
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electrònic: xavier.torre@biguesiriells.cat

Joan Moreno León

Càrrec: Regidor a l'oposició
Partit: Partit Socialista de Catalunya-Candidatura de Progrés
Correu electrònic: joan.moreno@biguesiriells.cat

Felix Pardo Novo

Càrrec: Regidor a l'oposició
Partit: Ciutadans
Correu electrònic: felix.pardo@biguesiriells.cat

Joan Vila Massagué

Càrrec: Regidor a l'oposició
Partit: Agrupació Veïnal Bigues i Riells
Correu electrònic: joan.vila@biguesiriells.cat

José Gómez Tornero

Càrrec: Regidor a l'oposició
Partit: Grup Mixt
Correu electrònic: jose.gomez@biguesiriells.cat
Utilitzem cookies pròpies i de tercers per millorar l'experiència de navegació, i oferir continguts i publicitat d'interès. Al continuar amb la navegació entenem que s'accepta la nostra Política de galetes