Ple de l'Ajuntament

El Ple Municipal, regulat a l’article 22 de la LRBRL i a l’article 52 de la LMRLC, és el màxim òrgan de representació política dels ciutadans i està integrat per tots els regidors del municipi. L’alcalde n’ostenta la presidència i n’esdevé l’alcalde president, comptant amb l’assistència del secretari de la corporació.

Com funcionen els Òrgans de Govern?

Accedeix a les actes dels plens!

Joan Galiano Peralta

CÓrrec: Alcalde i regidor de Serveis Generals, de Governaciˇ, de Comunicaciˇ i Protocol, de l'Oficina d'Atenciˇ al CiutadÓ, de l'Arxiu Municipal, d'Esports, de Mobilitat i d'Obres, Serveis i Manteniment
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electr˛nic: joan.galiano@biguesirielles.cat

Maria Teresa Escobar Gomera

CÓrrec: 1a Tinenta d'Alcalde. Regidora de Serveis Econ˛mics, de Serveis Socials i d'Igualtat
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electr˛nic: mteresa.escobar@biguesiriells.cat

Josep Anton Tripiana Rivas

CÓrrec: 2n Tinent d'Alcalde. Regidor de Suport a l'Habitatge Digne i de Joventut
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electr˛nic: josep.tripiana@biguesiriells.cat

Judit Canal Bonamusa

CÓrrec: 3a Tinenta d'Alcalde. Regidora de Cultura i de Riells del Fai
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electr˛nic: judit.canal@biguesiriells.cat

Antoni Verdugo PÚrez

CÓrrec: Regidor de Promociˇ Econ˛mica i Turisme
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electr˛nic: antoni.verdugo@biguesiriells.cat

Eva Martinez Olombrada

CÓrrec: 4a Tinenta d'Alcalde. Regidora d'Educaciˇ
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electr˛nic: eva.martinez@biguesiriells.cat

Jes˙s Cano Sßnchez

CÓrrec: Regidor de Medi Ambient
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electr˛nic: jesus.cano@biguesiriells.cat

Margarida Fontcuberta Tura

CÓrrec: Regidora de Participaciˇ Ciutadana i de Noves Tecnologies, Administraciˇ electr˛nica i TransparŔncia
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal

Francisco Javier Torre-Marin Rodriguez

CÓrrec: Regidor d'Urbanisme
Partit: Esquerra Republicana de Catalunya-Independents-Acord Municipal
Correu electr˛nic: xavier.torre@biguesiriells.cat

Joan Moreno Leˇn

CÓrrec: Regidor a l'oposiciˇ
Partit: Partit Socialista de Catalunya-Candidatura de ProgrÚs
Correu electr˛nic: joan.moreno@biguesiriells.cat

Felix Pardo Novo

CÓrrec: Regidor a l'oposiciˇ
Partit: Ciutadans
Correu electr˛nic: felix.pardo@biguesiriells.cat

Joan Vila MassaguÚ

CÓrrec: Regidor a l'oposiciˇ
Partit: Agrupaciˇ Ve´nal Bigues i Riells
Correu electr˛nic: joan.vila@biguesiriells.cat

JosÚ Gˇmez Tornero

CÓrrec: Regidor a l'oposiciˇ
Partit: Grup Mixt
Correu electr˛nic: jose.gomez@biguesiriells.cat
Utilitzem cookies pròpies i de tercers per millorar l'experiència de navegació, i oferir continguts i publicitat d'interès. Al continuar amb la navegació entenem que s'accepta la nostra PolÝtica de galetes